^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan

Mistrzostwa Polski - 2017

27 i 28 maja 2017 r. odbyły się w Andrychowie XXII Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach kumite. Wzięło w nich udział blisko 400 zawodników z 36 klubów. Wśród nich była 20-osobowa ekipa MKS KOYAMA.  W sobotę przed południem zostały rozegrane zawody Młodzików (10-12 lat) i Juniorów młodszych (12-14 lat) - Lekki kontakt.

Wystartowało w nich 6 reprezentantów naszego klubu, z których czworo zajęło miejsca medalowe: Zosia Marzec, Igor Kromka, Patryk Bolek - I miejsce, Dawid Wilk - III m.

Po południu walczyli seniorzy w konkurencji Knockdown. Nasz jedyny zawodnik - Michał Krupa - ponownie potwierdził swą wysoką klasę i po bardzo wyrównanym pojedynku finałowym wywalczył srebro.

W niedzielę wystartowali juniorzy w konkurencji Semi-knockdown. Walki były ciężkie i zacięte, niektóre kategorie bardzo liczne. Sześcioro zawodników naszego klubu stanęło na podium w tym czworo na najwyższym. I miejsca wywalczyli: Zuzanna Górka, Maja Wójcik, Magda Opach i Gniewko Herbst, a II miejsca zajęły: Dominika Konik i Asia Kozłowska.

Shihan Ryszard Żółty i Sensei Mirek Osika pracowali w komisji sędziowskiej. Sensei Dominik Rzepka opiekował się zawodnikami, a w pierwszym dniu zawodów również pełnił funkcję sędziego. Gorąco dziękujemy rodzicom i przyjaciołom za doping i pomoc. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Gospodarze wykonali m.in. baner Mistrzostw o imponujących rozmiarach oraz stylizowane japońskie drewniane ogrodzenie wraz z czerwoną bramą /Tori/. W czasie ceremonii rozpoczęcia zawodów, uczestników przechodzących przez nią, witały efektowne płomienie wystrzeliwane w rytm energetyzującej muzyki. Szybko działająca obsługa techniczna wyróżniała się czerwonymi podkoszulkami, a dziewczęta roznoszące napoje ubrane były w japońskie kimona.