^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

OYAMA KARATE

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA

Soshu Oyama w Krakowie

     W dniach 26 i 27 maja przebywał w Krakowie Wielki Mistrz Shigeru Oyama 10 dan. W ramach XV Międzynarodowego Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjnego Oyama Karate w Polsce, Soshu przeprowadził treningi kata oraz egzamin mistrzowski, z udziałem blisko 200 instruktorów i zawodników z Polski, Rosji, Białorusi, Estonii, Niemiec i Ukrainy.

     Instruktorzy i zaawansowani zawodnicy naszego Klubu wzięli udział w treningach, które przeprowadził Sosu Oyama. Poświęcone były zaawansowanym kata: Taizan (z tonfą) oraz Kanku-Dai.

     W sobotę wieczorem, po treningach odbyła się pierwsza, techniczna część egzaminu na stopnie mistrzowskie, w której uczestniczyli Sensei Mirosław Osika i Sempai Mariusz Czub. Testy obejmowały prezentację technik, kombinacji, kihon-kata, zaawansowanych kata oraz układów formalnych z użyciem broni: Bo, Tonfy i Sai.

     W niedzielę do południa Sosu Shigeru Oyama 10 dan w asyście Hanshi Jana Dyducha 8 dan przeprowadził egzamin techniczny dla osób poniżej 35 lat, a po południu odbyła się dla wszystkich zdających druga część egzaminu – kumie. Każdy kandydat miał stoczyć określoną regulaminem ilość walk na swój stopień. Zawodnicy z brązowymi pasami z naszego klubu wystąpili w roli sparing partnerów (i świetnie się spisali), a Sensei Ryszard Żółty 4 dan pomagał w nadzorowaniu walk.

     W godzinach wieczornych, w Restauracji „Santorini”, odbyło się uroczyste przyjęcie /Sayonara Party/ kończące jubileuszowe XV Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjne Oyama Karate w Polsce, w którym wzięło udział ok.100 osób: uczestnicy egzaminu, szefowie ośrodków Oyama karate w Polsce, zaproszeni goście i oczywiście Soshu Oyama wraz z małżonką.

     W wyniku przeprowadzonych testów na wyższe stopnie zostali promowani z MKS KOYAMA:

Mirosław Osika na 4 dan oraz Mariusz Czub na 1 dan.

                                                   

 

All Foto: Radosław Dyduch

OYAMA KARATE

baner pion
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA