^Powrót
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

"Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest, żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie, można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry, można tylko podziwiać jej szczyt." ....................................................... Wielki Mistrz Shigeru Oyama, 10 dan


MKS KOYAMA
Telefon: 501-445-554
e-mail: mks@koyama.pl

Oyama Karate

OYAMA KARATE

Małopolski Klub Sportowy KOYAMA

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

Mistrzostwa Polski w Kata - 2016

     W dniu 12.03.2016 r w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyły się XXII Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata, w których wystartowało 224 zawodniczek i zawodników z 28 klubów. Organizatorem był Jurajski Klub Oyama Karate na czele z Sensei Kazimierzem Skalniakiem 4 dan, a współorganizatorem MOSiR w Olkuszu. Sporym sukcesem zakończył się udział ekipy MKS KOYAMA w tych zawodach. Nasi zawodnicy wywalczyli 6 miejsc medalowych.

     Wśród oficjalnych gości obecni byli Prezes OYAMA Polskiej Federacji Karate Hanshi Jan Dyduch 8 dan oraz Dyrektor OYAMA IKF ds. technicznych Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan. Sędzią głównym zawodów był Shihan Paweł Pajdak 5 dan. W komisji sędziowskiej pracowali nasi instruktorzy: Shihan Ryszard Żółty 5 dan i sensei Mirosław Osika 4 dan.

 

 

     W czasie ceremonii Hanshi Jan Dyduch przypomniał zmarłego twórcę stylu OYAMA, Wielkiego Mistrza Soshu Shigeru Oyamę 10 dan, którego pamięć zebrani uczcili minutą ciszy.

     Mistrzostwa Polski w Kata zostały rozegrane w trzynastu kategoriach. W konkurencji Kobudo (formy z bronią) rywalizowano w kategoriach: juniorów, juniorów starszych, młodzieżowców i seniorów obojga płci. Dla półfinalistów powyżej 14 lat, w konkurencjach Kata i Kobudo, dodatkową premią było zakwalifikowanie się do udziału w listopadowych Otwartych Mistrzostwach Europy Kyokushin Tezuka Group w Wałbrzychu.

 

     Dużą radość sprawiły nam dwie debiutantki: Alicja Twardowska – zdobywając III m. w kategorii Dziecko i Patrycja Guzik – zajmując II m. wśród Seniorek. Świetnie spisali się doświadczeni zawodnicy: Maja Wójcik (Juniorka) zdobyła III miejsce w Kata i I m. w Kobudo, a Michał Krupa (Senior / Młodzieżowiec) - II m. w Kata i III m. w Kobudo. Pozostali nasi zawodnicy, którzy wzięli udział w turnieju, nie przedostali się do strefy medalowej w bardzo licznie obsadzonych konkurencjach. Ale ich wielkim sukcesem są postępy, jakich dokonali w trakcie przygotowań i dobra postawa na zawodach. Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom i oczywiście trenerom.

 

     Nasi zawodnicy w obiektywie Radosława Dyducha: Maja, Michał, Patrycja.     

OYAMA KARATE

baner pion
Copyrigcht © 2013 Małopolski Klub Sportowy KOYAMA